LiveZilla Live Help

Lamina(Laminate veneer,Lamine) Diş

      (Lamineyt, Yaprak Porselen, Lamine Veneer, Lamine ya da lamina)


               Görünüşünüzü olumsuz yönde etkileyen bir çok diş bozukluklarında lamina uygulaması mükemmel bir çözümdür. Lamina kaplamalar ön dislerde uygulanır. Seramikten hazırlanan ince bir tabakanın dislerin sadece görünen yüzlerine yapistirilmasıyla estetik sorunlu dişlerin güzelleştirilmesini amaçlayan bir tedavi seklidir.
Bozulmayan renkleriyle dişlere dogal bir güzellikle kazandırırlar. Lamina diş kaplamalarla kendinizden emin bir sekilde gülümseyebilirsiniz.

Yüksek kaliteli seramikten imal edilen bu kaplamalar ince ve ışığı geçirebilen bir tabakadir. Mevcut bir diş üzerine mükemmel bir uyum ve hassasiyetle hazırlanıp yerlestirilirler. Disin ön yüzü ile kaplamanin iç yüzü özel bir madde ile yapıştırılır. İşlem bittiginde mükemmel bir yapışma olur ve estetik sorunlar düzeltilmiştir.

 

Laminate tedavisinden kimler yaralanabilir?

Hemen hemen herkes!

Ancak, çene bozukluklari, tırnak yeme, kalem ısırma gibi kötü alışkanlıklar, ileri derecede diş eti tahribatlarının olduğu durumlarda lamina diş tedavisi uygulanmaz. Buna en iyi karar verecek olan diş hekiminizdir.

 

Laminatelar uzun ömürlü müdür? Dayanıklı mıdır?


Laminatlar iyi bir agiz bakımıyla yllarca sorunsuz olarak kullanilabilirler. Çünkü diğer sistemlerden (bonding) daha üstün özelliklere sahip olan porselenden imal edilmişlerdir. Lekelenme ve aşınmaya karşı daha dirençlidirler.
Ömürlerini uzatmak için ağız bakımına dikkat etmek gerekir. Ayrıca, çok sert gıdaları ısırmaktan, tırnak yemek gibi kötü alışkanlıklardan kaçınmak gerekir.

Detaylı bilgi için lütfen doktorunuza danışınız.

Mail:estetik.dentist@gmail.com

Tel: 0(212)6616979

 

"Site içeriğinde bulunan yazılar sadece genel olarak topplumu bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez"